۱۵‌ ترفند و نکته ویندوز ۸: برای تجربه پدیده جدید دنیای کامپیوتر آماده باشید!- قسمت 2

دانلود پایان نامه ها درباره اضطرابmplates سپس Control Panel سپس Personalisation بروید. روی Do Not display the Lock Screen دو بار کلیک کنید، و دکمه OK را برای ذخیره شدن تنظیمات انجام شده، بفشارید.

سیستم ورود خودکار را فعال کنید (Automatic Login)

15-windows-8-tips-tricks-14

این موضوع باعث بهبود سرعت در کامپیوتر خواهد شد که البته بهای آن کاهش امنیت سیستم خواهد بود. در ابتدا Windows Key + R را بفشارید سپس در جعبه متن، عبارت netplwiz را تایپ نمایید. این کار باعث احضار شدن تنظیمات حساب‌ها می‌شود.

اطمینان حاصل کنید که گزینه User must enter a user name and password to use this computer تیک نخورده است، سپس روی OK کلیک نمایید. این کار را زمانی انجام دهید که تنها خود شما به کامپیوتر دسترسی دارید، مثلا در دفتر کار. اما در جایی که کامپیوتر در دسترس دیگران نیز هست، نباید این کار را انجام دهید.

به فرایند خاموش شدن (Shut Down) سرعت ببخشید

15-windows-8-tips-tricks-15

اگر از ویندوز ۸ استفاده می‌کنید احتمالا با دو موضوع آشنا شده اید. اول این که شما هر برنامه‌ای را که دوست دارید می‌توانید به صورت یک موزاییک در صفحه اصلی(شروع) قرار دهید تا سریع‌تر به آن دسترسی داشته باشید. نکته دوم اینکه فرایند خاموش کردن سیستم یا Shutdown همانند ویندوز ۷ آنقدرها هم به راحتی در دسترس نیست.

حال ما به شما چیزی می‌گوییم که احتمالا نمی‌دانید، اینکه خاموش شدن نیز خود یک اپلیکیشن است و برنامه مخصوص به خود را دارد. این به این معنا است که شما می‌توانید یک میانبر برای آن بسازید و آن را در صفحه اصلی قرار دهید تا به سرعت به آن دسترسی داشته باشید.

به حالت Desktop یروید و روی یک فضای خالی کلیک راست کنید. گزینه New سپس Shortcut را انتخاب نمایید. زیر بخش Type the location of the item عبارت shutdown.exe –s –t 00 را تایپ نمایید. به شما بستگی دارد که نام این میانبر را چه چیزی بگذارید. سپس میانبر را به آدرس زیر منتقل کنید.

X:Program DataMicrosoftWindowsStart MenuPrograms

که X در واقع درایوی است که ویندوز ۸ روی آن نصب شده است. به صفحه اصلی بازگردید تا موزاییک مربوط به خاموش شدن را مشاهده کنید.

آیا شما ترفندها دیگری نیز می‌شناسید؟ آنها را در بخش نظرات با دوستان زومیتی خود در میان بگذارید.

کلیه مقالات آموزشی ویندوز ۸ را در آدرس zoomit.ir/win8guide بیابید.

نکته مهم : در این سایت فقط تکه هایی از این پایان نامه به صورت رندم درج شده که ممکن است موقع انتقال از فایل ورد به داخل سایت عکس ها درج نشوند یا فرمول ها و نمودارها و جداول و ... به هم ریخته درج شوند ولی در سایت منبع شما می توانید فایل کامل را با فرمت ورد و منابع و پیوست ها دنلود نمایید

برای ورود روی عکس زیر می توانید کلیک کنید :

Previous Entries ۱۵ پیش بینی بیل گیتس در سال ۱۹۹۹ که به حقیقت پیوسته‌اند- قسمت 2 Next Entries ۱۶ اسفند: سالگرد مرگ اتو دیلز شیمیدان سرشناس آلمانی